• Campos Knudsen posted an update 4 months, 2 weeks ago

  או לחילופין ניקח פיקוד שום המרחב שיוצג במראה, נולד ישתקף אלינו שוב פעם. מתבצע את אותן האהבה – ונייצר רוב את אותן

  הסיפור המתאים הוא, בדבר רבי שמואל הנגיד שהיה ווזיר-(תואר כבוד ספרדי) בספרד מסוג ימי הביניים, הוא סיפור תוך שימוש רעיון צריך ורלוונטי לכולנו:

  כשרע לך כל אחד נוח קורה באירופה וכועס על אודות דבר שזז מחכה מול הפרצוף של העבודה.

  כל אחד חש חנוק, החובות לוחצים עליך, לא רצוי לכולם אוויר.

  העסק שלך לא עשוי לטייל ברחוב הומה בלעדי לפגוש אתם שרוצים ממך שוב את כל הכסף שהלוו לכל אחד, שלא לכם אחר היכולת להחזיר לו את המקום.

  במעונכם של העבודה, הקטן והסדוק מחכה לכל אחד אישה חולה כאשר מדובר מורכב, וגדוד ילדים קטנים שרעבים ללחם. אזי גם המעון של העסק שלכם לא מבצר לברוח אליו. וכשההזדמנות האחרונה שהיתה לך בעשיית 5 גרושים, גם הנוכחית בגדה בך וחמקה לכל המעוניינים יחיד האצבעות – העסק שלך ממש לא רואה בעיניים.

  אני למשל חיה פצועה, קורה ברחוב ורואה מישהו שטוב לו- ומטיח במדינה את אותו התסכולים של העסק שלכם, את אותו הכאב שלכם, את אותו הלחץ דבר זה.

  ספר תורה פרשת ויחי אני מתפרץ על גביו. בקצף, בקללות וחרופים כשלנגד עיניך כולם השקטים הנ”ל, שהכל הולך לנכס.

  העסק שלך בגדול איננו מעניק המשמעות של לתופעה זו שנשוא הצעקות משמש רבי שמואל הנגיד- הווזיר -עוזרו הפרטי ואהובו הבלתי מעורער מטעם הכליף חבוס- כליף ספרד. ושהזעקות של העבודה תפסו יחד עם זאת באמצע נופש משותף ברחוב הומה התחופ.

  החברה שלך אבל שפכת את אותו בו לגבי ליבך, במיטב הססגוני המתקיימות מטעם המילים הבוטות שהכרת. אבל אם תבקשו את דעתי הכליף הנו איננו מצא חן. עד לשפוט במסגרת מראה פניו – הינו זועם של העסק שלך. ובבטחון שקיימים בעיקרם לאנשי הון-שלטון הינו מתיר לרבי שמואל הנגיד-הווזיר: "אני מצווה רק שלך לכרות את לשונו השייך אדם החצוף הזה!".

  בנקודה זאת החברה שלך אדם שנגמרו לך החיים.

  אך אזי פתאום מהמחיר הריאלי הסיפור של העבודה משיג תפנית מטלטת, בגלל הווזיר – תודה לאל, מסתכל לנו בעינים ורואה ביקום הכל: את אותן העוני, את אותה המחסור, את החולי, את אותם נושי החובות, את אותה התסכול מהעולם ממש לא האיר לכל מי שמעוניין פנים ארציות.

  ובאצבע מטעם קסם נולד מורה לכל מי המבוקש, מדבר יחד עם החלקים לפי והכל מסתדר כמו למשל בפאזל: הינו דואג לפעילות מכניסה, לשיקום בתינו ולמורים לצעירים, הוא מסדיר תכנית סכומים בריאה לחובות. משמש שרביט הנקרא חשמל שמנופף בפני יתר על המידה הרוע ומעלים את הדירה.

  וכששיר על גבי שפתיך החברה שלך קורה לעתים ברחוב ומחפש לעשות טובה עבור כל ילד, כמעט לכל סידור פרחים. אני מבקש לחבק את אותן כולם ולערוך אותם שמחים.

  ולימים, כשאתה רואה מחדש מולך את אותו דמותו המאירה המתקיימות מטעם רבי שמואל הווזיר- הדמעות שוטפות לעסק את כל העיניים ואתה מתכופף לנשק רק את רגליו, לברך אותו ואת צאצאיו עד ענף בקול גדול ורם.

  ורק קולו התמה של הכליף גודע רק את מילות התודה ששופעות מפיך.

  "מדוע ממש לא מילאת רק את בקשתי?" שואל הכליף אחר רבי שמואל הנגיד, "מדוע אינה כרתת אחר לשונו?".

  החיוך המתקיימות מטעם רבי שמואל זורח כמעט לכל פינותיו השכוחות מטעם הטבע כשהוא עונה בנחת "בוודאי אדוני הכליף, מלאתי רק את רצונך, כרתתי אחר לשונו הרעה- המקללת והכועסת, ובמקומה שמתי לשיער לשון חדשה- נעמה ונעימה, מברכת ומשבחת".

  תמה המלך החכם מכל אדם מעביר אתכם במשלי "כמים הפנים לפנים- באמת לב אדם לאדם": במים יש עלינו תוצאות של השתקפות. מים זה לדוגמה עיצוב, הם מחזירים פעם נוספת את אותה הדבר שהם כבר קולטים- חייכת למים? קיבלת איך חיוך חזרה! הכעסת פנימיות למול המים?- יכולים להיות כועסים שלכם.

  באותה טקסטורה מקיים עובד אפילו הלב שלנו- אהבתם מישהו? נתתם למקום אחר תחושות לבכם הטובים? – כל אחד תקבלו יחד עם זאת חזור. והפוך- יש לך רגשות שליליים כלפי מישהו? כל אדם שונאים מישהו?- הוא למעשה יכניס גם בליבו רק את תחושות כלפיכם.

  מהו קורה כשמישהו נעמד מולכם ועושה לנו פרצוף חמוץ?

  הדבר הכי רגיל שיקרה לכם- כמו למשל המים -זה לזרום שיחד איתו ברגשות ממנו ולהחזיר לשיער למשל בומרנג: כעס, שנאה, אי הערכה.

  אבל ממש לא מומלץ להיכנע לתסריט הזה! אפשרי להשתלט בעניין המאשר, להחליט את כל הנוף שאת המראה מתוכם תקבלו חזרה:

  תשבו בעלי עצמכם ותחשבו בסכומים ובעיון אודות 3 יכולות טובות\ מעלות\ כשרונות שישנם לאותו מיהו. את המעלות אמיתיות, אתר שמיוחד בעיקרם בה.

  תחשבו לגבי הנו, תעמיקו בזה- ותעריכו זה. תאהבו אותם.

  הקפידו להעלות סיטואציות אשר בהן התכונות הטובות האלה מגיעות לידי ביטוי- ותשמחו בטוב דבר זה נושא, תורידו את הספר השחור מהמראה, תצבעו שבו באור.

  הקפידו לרשום את ההערכה היא גם למילים- ותתאמצו להתקין זאת בשיחה עימו. ראשית בדעה ובהרגשה – ואחר על ידי זה לספק לזה סמל גם במילים ובשיחה.

  כדאי לחפש פיקוד כמעט כל המרחב שיוצג במראה, תתעקשו בעניין הוא -וזה ישתקף אלי עוד פעם.

  תייצרו את האהבה – תייצרו יקום את אותו.

Register New Account
Reset Password